După succesul obţinut în urma colaborării anterioare, Dexion şi Arilog au decis să repete evenimentul axat pe logistica sistemelor de depozitare, aducând mai mulţi invitaţi, abordând mai multe tematici şi prezentând o serie nouă de sisteme inovative pentru depozitare şi manipulare.
Evenimentul, care se va desfăşura pe 28 noiembrie 2013, la Râşnov, va fi ocazia perfectă pentru întâlnirea cu specialiştii industriei sistemelor de depozitare.
În cadrul evenimentului, vor fi abordate următoarele tematici:
-
Optimizarea halei – maximizarea utilizării spaţiului
-
Tendinţe în domeniul sistemelor de depozitare
-
Inspecţia rafturilor – observarea din timp a problemelor
-
Discuţie deschisă: Identificarea necesităţilor de viitor în domeniul logisticii halelor
Notă: Sunt aşteptate sugestii pentru noi tematici ce pot fi discutate în cadrul acestei întâlniri.
În cadrul evenimentului se poate face un tur al fabricii Dexion, unul dintre cele mai importante centre de producţie a sistemelor de depozitare din Europa Centrală şi de Est, vor putea fi văzute şi testate o serie de produse inovatoare pentru optimizarea depozitării şi manipulării bunurilor.
Rezervări şi detalii: arilog@rdsmail.ro